/ / Gratulacje na Dzień Nauczyciela

Gratulacje na Dzień Nauczyciela

Dzień nauczyciela jest jednym z najbardziej ulubionych wakacji szkolnych. Po ponad 20 latach pracy w szkole doskonale wiem, jak wiele radości przynoszą uczniowie i nauczyciele.

Dla niego my z dziećmi zwykle przygotowywaliśmy się razem: bez względu na to, jak kreatywni byli uczniowie, nadal pozostają dziećmi, potrzebują pomocy, wskazówek.

Przygotowania do wakacji często odbywały się w kilku etapach.

Na pierwszym dzieci podzielono na grupy kreatywne,rozłożone obowiązki, wymyślił kluczowe punkty. W drugim etapie przeprowadzili szkolenie wstępne: zapytali nauczycieli, jaką muzykę lubili, co im się podobało, do czego byli uzależnieni. Następnie skomponowali gratulacje z okazji Dnia Nauczyciela. Zwykle dla każdego nauczyciela przygotowywano kilka gratulacji.

Po pierwsze - poważne, formalne, pięknenapisane na karcie poligraficznej lub innym papierze firmowym, zostały przekazane podczas koncertu finałowego, w towarzystwie kwiatów, słów wdzięczności i spowiedzi. Gratulacje na Dzień Nauczyciela mogą przygotować licealiści i podpisać przez kierownictwo szkoły.

Drugi - komiks, zabawa, napisany lubmalowane na domowych zwojach, ręcznie robione pocztówki. Zwykle takie komiczne gratulacje za Dzień Nauczyciela były przekazywane nauczycielom przed zajęciami lub były częścią świątecznego scenariusza. Przez lata otrzymałem dziesiątki takich gratulacji. Te komiczne gratulacje z okazji Dnia Nauczyciela zwykle dostarczają o wiele więcej przyjemności niż oficjalne, ponieważ odzwierciedlają uczucia dzieci, podkreślają te cechy nauczyciela, które są najczęściej zauważane przez dzieci w wieku szkolnym.

Kiedy "napisane" były gotowe, uczniowie zaczęli przygotowywać "ustne" gratulacje z okazji Dnia Nauczyciela. Podzielono je na dwa rodzaje: ogromną gazetę z gratulacjami i świąteczny scenariusz.

Najważniejszą gazetą zawsze były przyjazne karykatury nauczycieli, śmieszne gratulacje z okazji Dnia Nauczyciela, komiczne wiersze o działaniach nauczycieli.

W dniu obchodów radio szkolne wydało muzykę przygotowaną na prośbę nauczycieli, a po lekcjach odbył się koncert.

Oczywiście odświętny scenariusz zawsze byłinny, ale nieco standardowy, jak zresztą we wszystkich szkołach. Było w nim miejsce na piosenki, które sami uczniowie "przepisali" na temat swoich ukochanych nauczycieli, tańców homoseksualnych i uznania zakochanych nauczycieli. Gratulacje na Dzień Nauczyciela brzmiały tutaj w każdym słowie, w każdym pokoju. Scenariusz nie zawsze był oddzielnym zbiorem liczb, ale całą grą, w której uczestniczyła cała szkoła.

Jeden z najlepszych, z mojego punktu widzenia, został powołany"Nasze Liceum za 100 lat." Tańcom, pieśniom, fragmentom z przedstawień teatralnych towarzyszyły slajdy z "przyszłości", prawdziwe zdjęcia nauczycieli, zdjęcia nauczycieli, studentów od 100 lat (tutaj trzeba było pracować dla licealistów znających photoshopa).

W rezultacie mamy wzruszający,historia miłosna o teraźniejszości i przyszłości naszej szkoły. Ostatnie słowa, choć nie zawierały gratulacji, nadal są pamiętane przez wszystkich nauczycieli, którzy pracowali w naszym liceum w tym czasie. Właśnie w tych słowach nauczyciele otrzymują głęboką wdzięczność, uznając ich zasługi:

"... Kocham cię, moje Liceum." A zwykłe lekcje, praca testowa i świąteczny hałas wesołej dyskoteki i ich kolegów z klasy - nie będą wymieniane za nic.

Moje liceum ...

... i nocne czuwanie nad pracą domową, pójście do biblioteki i ukaranie rodziców za złą ocenę i pytanie, które pojawia się w zmęczonym mózgu: "Kiedy to się skończy?"

To wszystko jest moje Liceum. A miłe twarze nauczycieli, którzy zawsze są gotowi pomóc, wspierać i ulubione przedmioty oraz radość, którą rozumiecie, w końcu zrozumieli, jak to zadanie jest wykonywane ...

Gratulacje, zakończone tak przejmującym dowodem uznania w miłości, nigdy nie opuszczą obojętnych ani nauczycieli, ani studentów.

</ p></ p>>
Czytaj więcej: